Почивка в Еленския Балкан – край язовир Йовковци: Нощувка със закуска, обяд и вечеря – с. Яковци

Сделка Варна


Комплекс Ханче Яковци се намира на 5км от гр. Елена, сгушен в полите на Стара планина, в непосредствена близост до яз. Йовковци. Подходящ за хора бягащи от забързаното ежедневие. Ханчето съчетава възрожденски стил и модерна визия.

За любителите на старата Българска архитектура, малките стаи, типични за крайпътните ханчета от средата на миналия век, подходяща е т.н. „Стара част“. Тя представлява стара реставрирана къща, приютяваща малка механа за 20 души и няколко стаи за настаняване – четири двойни и две тройни, оборудвани с всичко необходимо – самостоятелен санитарен възел, кабелна телевизия.

За туристите, търсещи удобствата и модерната визия, макар и на село, подходяща е „Новата част“, построена на калкан към старата възрожденска къща. В нея се приютяват 12 модерно обзаведени стаи и Голямата зала на механата. Двойните стаи и студиата са просторни и актуално обзаведени с големи спални, масички за сядане и общи тераси.

Голямата механа е с капацитет 50 човека и е идеална за вашите банкети, фирмени партита и събирания с приятели. На разположение на гостите е обширната лятна градина на комплекса, която приютява множество маси, кътчета за отдих, детски кът и открит басейн – всичко необходимо за вашата пълноценна почивка.

В съчетание с това тук можете да опитате типични Еленски специалитети – Еленски бут, филе „Елена“, домашна ракийка и горски гъбки. По предварителна заявка могат да бъдат приготвени кокошчица с картофки, печено агнешко, баница и други вкусотийки.





повече