Замъка Хорлог** е вилно селище с пет вили, първата от които е построена през 2014г, а през 2021г са завършени още 4 вили. Обзавеждането е в „ретро стил“. Намира се непосредствено преди началото на китното родопско село Триград, в местността „Хорлог“, откъдето всъщност идва и неговото име.
В местността Хорлог се намират пещерите „Дяволско гърло“ и „Харамийска“. Замъкът Хорлог е най-близкият туристически обект до тези пещери – 300м до пещера Дяволското гърло и 150м до пещера Харамийска. Разположен е в полите на Триградското ждрело, между планини и скали и непосредствено до река Триградска.
Вилно селище Замъка Хорлог** разполага с една голяма вила на два етажа плюс партерен етаж и четири по-малки вили. В голямата вила се помещава административната част на Замъка Хорлог, както и класически ресторант Замъка Хорлог. Сградата разполага с пет двойни стаи и четири апартамента с общ капацитет от 25 места комфорт и 30 места при използване на допълнителни легла, кресла и дивани. Всяко от помещенията за настаняване разполага със самостоятелна баня и тоалетна. Стаите имат обща тераса с гледка към реката.
Останалите четири вили разполагат с апартаменти и стаи, които могат да се наемат както самостоятелно, така и изцяло (цялата вила). Апартаментите са оборудвани с кухненски бокс и трапезария, както и с предвидени помещения за индивидуална сауна. Две от вилите разполагат с по един апартамент и една стая с общ капацитет от 6 човека комфорт и 10 човека при ползване на допълнителни легла и дивани.
Другите две вили разполагат с по един апартамент, една двойна стая и една фамилна стая с общ капацитет от 8 човека комфорт и 14 човека при ползване на допълнителни легла и дивани. Всяко отделно помещение във вилите разполага със самостоятелна тераса с гледка към реката.
Помещенията за настаняване са както следва:
– 9 двойни стаи, част от които са с опция да се ползват като тройни или четворни стаи;
– 2 фамилни стаи за двама възрастни и две деца до 10г.;
– 2 стандартни апартамента за четирима;
– 1 луксозен апартамент за двама възрастни и две деца;
– 1 луксозен апартамент за трима;
– 1 луксозен дуплекс апартамент за четирима/петима;
– 2 луксозни мезонета за четирима до шестима.
Всяко от помещенията за настаняване разполага със самостоятелна баня и тоалетна. Стаите в голямата вила имат обща тераса с гледка към реката, а всички стаи в по-малките вили разполагат със самостоятелни тераси с гледка към реката и са оборудвани с маси и столове. Луксозните апартаменти разполагат с камина.
Ресторантът към настоящия момент е с капацитет – 40 човека закрита част и лятна тераса с капацитет от 100 човека. Лятната градина разполага с барбекю зала, която се предлага за ползване от гостите след работно време на ресторанта.
Директно от балконите на сградата могат да бъдат наблюдавани типични за региона животински представители – диви кози и сърни, а понякога, ако имате късмет, дори и мечки!
Хорлог е единствено място в света, от където може да бъде наблюдаван непосредствено един изключително рядък животински представител -птицата „скалолазка“. Скалолазката е птица населяваща скални стени и пропасти в планините, мнозинството от местата му за мътене са на алпийска височина, поради което възможността за наблюдение на птицата в населено място е нетипична и на практика неповторима в световен мащаб.
Безброй екопътеки могат да Ви отведат до още по чудати и странни места – Защитена местност „Чаирите“, Резерват „Казаните“ , Резерват “ Шабаница“ , Резерват „Кастраклий“, Местност „Триград-Мурсалица“, Селище „Чамла“.
Безспорно обаче, местност „Хорлог“ -с.Триград, е известна най вече с легендата за подземното царство, чиято порта се крие някъде в пещера „Дяволското гърло“.
Много хора вярват, че местността е завладяна от вълшебна енергия от неземен произход, която помага на човек да отключи силата на своето енергийно поле и да пречисти своето тяло и душа.
Не случайно районът е предпочитана туристическа дестинация за практикуване на йога.
През последните години с.Триград развива орнитологичен туризъм. В района се срещат изчезващи птици като скалолазка и сокол скитник, орли и други, обясняват спелеолози. Ежегодно в Триград пристигат групи от различни европейски страни, за да наблюдават редките видове птици. Около 40% от туристите в района на Триград през лятото са чужденци. През района преминават и групи за биоложки туризъм, привлечени от наличието на над 20 ендемита – силивряк, мурсалски чай, родопска ръж, блатен плаун и др.